Isopropylalkohol 0,5l

9,84 s DPH / ks 8,20 € bez DPH / ks
Na sklade 10ks
►vhodný ako odmasťovač podkladu pred lepením fólií, účinný pri odstraňovaní zvyškov lepidla po nálepkách, odstraňovanie škvŕn z väčšiny látok a dreva, je ale predovšetkým všestranným čističom pre jemnú elektroniku a optiku
Obj. čislo:
382-020
Obsah balenia:
1 ks

Isopropylalkohol 0,5l

Isopropylalkohol (Isopropanol) je široko použiteľná kvapalina na báze alkoholu. Má vynikajúce čistiace a odmasťovacie účinky, rozmrazuje ľad a odstraňuje vlhkosť.

Používa sa ako rozpúšťadlo pre oleje, alkaloidy, gumu a živicu, odmrazovací prostriedok pre kvapalné palivá a dehydratačné činidlo. Nenarušuje materiály a bez zvyškov sa rýchlo odparuje. Je vhodný k odstráneniu zvyškov zvyškov po spájkovaní (tavidiel, spájkovacej pasty), k čisteniu sieťotlačových šablón, na čistenie hodín, presných nástrojov a optických prístrojov.

S vodou tvorí isopropylalkohol azeotrop, ktorý sa odparuje rýchlejšie ako voda, preto rýchlo a účinne odstraňuje vlhkosť. Doslova "zachraňuje" utopené mobilné telefóny a centrálne zamykanie.Je vhodný ako odmasťovač podkladu pred lepením fólií, účinný pri odstraňovaní zvyškov lepidla po nálepkách, odstraňovanie škvŕn z väčšiny látok a dreva, je ale predovšetkým všestranným čističom pre jemnú elektroniku a optiku. Nezanecháva po čistení žiadne zvyšky ani škvrny na lesklých materiáloch ani na skle.

OBLASTI VYUŽITIA Isopropylalkoholu (Isopropanolu) :

Leštiaci prípravok - na sklá a lesklé povrchy (nezanecháva škvrny)

Odstraňovač - lepidiel, spájkovacích pást, farieb (graffity, fixy) z neabsorbujúcich podkladov ako napr. sklo, plasty, keramika, lakované povrchy, škvŕn

Rozpúšťadlo - pre riedenie lakov, PVC lepidla, tlačiarenských farieb

Čistič elektronických zariadení, tlačiarenských a optických prístrojov - PC komponentov, procesorov a dosiek s plošnými spojmi, čistič monitorov, televíznych obrazoviek

          a plochých panelov, šošovky laserov na jednotkách optických diskov (DVD, CD), čistič termotrasferových hláv, sieťotlačových šablón, hodinových strojčekov.

Odstraňovač vody a vlhkosti - elektrické zariadenia po povodniach, nehodách (domáce spotrebiče, el.rozvody v autách, mobilné telefóny)

Dezinfekčný a antibakteriálny čistič - v jedálňach, reštauráciách, predajniach potravín, kaderníctva, (pulty, bary, stoly, nádoby a náradie), v domácnosti (obuv, WC)

Sterilizačný prípravok - ordinácie, kliniky, domy s opatrovateľskou službou (personál, - ošetrenie krúk, nástrojov, vybavenia)

Rozmrazovač - zámkov, autoskiel

Vzorec : C3H8O

Charakteristika: vysoko horľavá kvapalina s alkoholickým zápachom, má prchavé účinky, so vzduchom tvorí výbušnú zmes

Zloženie : 99,9%isopropylalkohol

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci : dodržujte bežné bezpečnostné opatrenia ako pri práci s chcemickými prípravkami. Pary môžu spôsobiť ospalosť a závraty. Pri použití vyrobku v interiéri zaistite dostatočné vetranie. Nefajčite. V prípade prehltnutia nevyvolávajte zvracanie, vypite väčšie množstvo vody a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.

Skladovanie: udržujte obal uzavretý. Skladujte na dobre vetranom mieste oddelene od potravín. Uchovávajte mimo dosah zdrojov zapálenia, mimo dosah detí. Chránte pred slnkom a prehriatím.

Nakladnie s odpadom: recyklujte len úplne prázdne obaly. Nespotrebované zvyšky a znečistený obal zlikvidujte ako nebezpečný odpad podľa miestnych predpisov.

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.