Isopropylalkohol 0,5l

  • Isopropylalkohol 0,5l
9,84 s DPH / ks 8,20 € bez DPH / ks
►vhodný ako odmasťovač podkladu pred lepením fólií, účinný pri odstraňovaní zvyškov lepidla po nálepkách, odstraňovanie škvŕn z väčšiny látok a dreva, je ale predovšetkým všestranným čističom pre jemnú elektroniku a optiku
Obj. čislo:
Isopropylalkohol 0,5l
Obsah balenia:
1 ks

Isopropylalkohol 0,5l

Isopropylalkohol (Isopropanol) je široko použiteľná kvapalina na báze alkoholu. Má vynikajúce čistiace a odmasťovacie účinky, rozmrazuje ľad a odstraňuje vlhkosť.

Používa sa ako rozpúšťadlo pre oleje, alkaloidy, gumu a živicu, odmrazovací prostriedok pre kvapalné palivá a dehydratačné činidlo. Nenarušuje materiály a bez zvyškov sa rýchlo odparuje. Je vhodný k odstráneniu zvyškov zvyškov po spájkovaní (tavidiel, spájkovacej pasty), k čisteniu sieťotlačových šablón, na čistenie hodín, presných nástrojov a optických prístrojov.

S vodou tvorí isopropylalkohol azeotrop, ktorý sa odparuje rýchlejšie ako voda, preto rýchlo a účinne odstraňuje vlhkosť. Doslova "zachraňuje" utopené mobilné telefóny a centrálne zamykanie.Je vhodný ako odmasťovač podkladu pred lepením fólií, účinný pri odstraňovaní zvyškov lepidla po nálepkách, odstraňovanie škvŕn z väčšiny látok a dreva, je ale predovšetkým všestranným čističom pre jemnú elektroniku a optiku. Nezanecháva po čistení žiadne zvyšky ani škvrny na lesklých materiáloch ani na skle.

OBLASTI VYUŽITIA Isopropylalkoholu (Isopropanolu) :

Leštiaci prípravok - na sklá a lesklé povrchy (nezanecháva škvrny)

Odstraňovač - lepidiel, spájkovacích pást, farieb (graffity, fixy) z neabsorbujúcich podkladov ako napr. sklo, plasty, keramika, lakované povrchy, škvŕn

Rozpúšťadlo - pre riedenie lakov, PVC lepidla, tlačiarenských farieb

Čistič elektronických zariadení, tlačiarenských a optických prístrojov - PC komponentov, procesorov a dosiek s plošnými spojmi, čistič monitorov, televíznych obrazoviek

          a plochých panelov, šošovky laserov na jednotkách optických diskov (DVD, CD), čistič termotrasferových hláv, sieťotlačových šablón, hodinových strojčekov.

Odstraňovač vody a vlhkosti - elektrické zariadenia po povodniach, nehodách (domáce spotrebiče, el.rozvody v autách, mobilné telefóny)

Dezinfekčný a antibakteriálny čistič - v jedálňach, reštauráciách, predajniach potravín, kaderníctva, (pulty, bary, stoly, nádoby a náradie), v domácnosti (obuv, WC)

Sterilizačný prípravok - ordinácie, kliniky, domy s opatrovateľskou službou (personál, - ošetrenie krúk, nástrojov, vybavenia)

Rozmrazovač - zámkov, autoskiel

Vzorec : C3H8O

Charakteristika: vysoko horľavá kvapalina s alkoholickým zápachom, má prchavé účinky, so vzduchom tvorí výbušnú zmes

Zloženie : 99,9%isopropylalkohol

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci : dodržujte bežné bezpečnostné opatrenia ako pri práci s chcemickými prípravkami. Pary môžu spôsobiť ospalosť a závraty. Pri použití vyrobku v interiéri zaistite dostatočné vetranie. Nefajčite. V prípade prehltnutia nevyvolávajte zvracanie, vypite väčšie množstvo vody a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.

Skladovanie: udržujte obal uzavretý. Skladujte na dobre vetranom mieste oddelene od potravín. Uchovávajte mimo dosah zdrojov zapálenia, mimo dosah detí. Chránte pred slnkom a prehriatím.

Nakladnie s odpadom: recyklujte len úplne prázdne obaly. Nespotrebované zvyšky a znečistený obal zlikvidujte ako nebezpečný odpad podľa miestnych predpisov.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.